Dla zdrowotności

Mnóstwo ludzi nie stosuje dostatecznie zbilansowanej diety, by zapewnić wszystkie niezbędne witaminy, co doprowadziło do rozkwitu branży specyfików wielowitaminowych. Suplementy wielowitaminowe są dostępne w wielu rozmaitych postaciach, w tym tabletek, kapsułek żelowych, a nawet płynów. Niechybnie ogromną korzyścią płynącą z korzystania z tego typu środków jest komfort. O ileż łatwiej jest przyjąć jedną dawkę takiego preparatu, który zawiera wszystkie konieczne witaminy, w porównaniu z przyjmowaniem wielu różnych środków.

Witamina D jest jedyną witaminą, która nie jest uzyskiwana ze spożywanych pokarmów. Witamina ta jest uzyskiwana przez skórę wystawioną na światło słoneczne. Także poniektóre produkty spożywcze dostarczają witaminę D. Można również tą witaminę suplementować.

Ponieważ gotowanie usuwa tak wiele składników odżywczych oraz witamin z pokarmu, automatycznie rozpoczynasz odżywiać swoje ciało tym, czego potrzebuje, jak zaprzestajesz gotować jedzenie i zaczynasz spożywać żywność surową.

https://activpress.pl/2021/11/10/dieta/

Konsumowanie surowej żywności przyspiesza metabolizm. Trawienie surowych pokarmów wymaga trochę więcej energii, ale ze względu na korzyści warto wybrać przynajmniej częściowo surową dietę.

Witamina A pełni sporo funkcji w organizmie, między innymi zdrowych oczu, wspomaganie wzrostu komórek, a także wspomaganie układu odpornościowego. Witamina A jest nie tylko absorbowana bezpośrednio, ale jest też wytwarzana przez organizm poprzez przekształcenie beta-karotenu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *