dziewczyna

Twórcze rękodzieło

Jeśli potrzebujesz prezentu dla wyjątkowej osoby lub po prostu potrzebujesz czasu na odpoczynek, zrób kreatywne rękodzieło. Crafting jest terapeutyczny, gdy czujesz się zestresowany, a także może przynieść przydatny lub dekoracyjny przedmiot. Każdy ma pewną dozę kreatywności, a dzięki nowoczesnym zestawom i wzorom kreatywne rękodzieło nie musi kończyć się frustracją.

Jeśli masz maszynę do szycia, możesz nauczyć się tworzyć kreatywne rękodzieło, które będzie przydatnym i mile widzianym prezentem. Uchwyty na garnki to świetny projekt do szycia na początek, który można wykonać ze skrawków materiału lub niechcianej odzieży i odrobiny podwójnie zagiętej taśmy skośnej. Oto proste instrukcje dotyczące tego kreatywnego rękodzieła.

Najpierw wytnij dwa 8-calowe (21 cm) kwadraty materiału, które będą z przodu i z tyłu uchwytu na garnek. Wybierz pasujące tkaniny, które pasują do Twojej kuchni. Aby to ułatwić, możesz zrobić 8-calowy kwadratowy wzór z kawałka tektury, który będzie używany jako wzór. Wytnij więcej 8-calowych kwadratów dowolnej starej tkaniny, aby ułożyć ją w stos. Chcesz, aby stos kwadratów tkaniny był wystarczająco gruby, aby chronić Cię przed gorącym garnkiem, ale wystarczająco cienki, aby był elastyczny i można go było przeszyć.

Ułóż wszystkie warstwy tak, aby warstwy zewnętrzne były skierowane na zewnątrz, a warstwy wypełniające znajdowały się wewnątrz. Możesz przełożyć kilka dużych prostych szpilek przez wszystkie warstwy, aby utrzymać je razem. Teraz przeszyj przez środek stosu. Zszyj ponownie przez środek, prostopadle do pierwszego ściegu. Podzielisz kwadrat na 4 kwadraty. Przeszyj stos ponownie od rogu do rogu i ponownie od rogu do rogu. Warstwy powinny być teraz połączone i mocne.

Aby związać surowe krawędzie swojego kreatywnego rękodzieła, przytnij nożyczkami, aby wszystkie warstwy były ponownie równe na krawędziach. Otwórz jedną zagiętą krawędź taśmy skośnej. Szersza taśma skośna może wydawać się łatwiejsza w użyciu, ale wąski typ sprawia, że ​​produkt jest schludniejszy. Zaczynając od jednego rogu, wyrównaj krawędzie taśmy z krawędziami uchwytu na garnek i zacznij przeszywać wszystkie warstwy wzdłuż pierwszej linii zagięcia, która będzie znajdować się około 1/4 cala od krawędzi. Zszyj starannie i powoli, przyklejając otwartą taśmę wokół krawędzi, aż dotrzesz do początkowego rogu. Odetnij taśmę ukośną, pozostawiając 7 cm (3 cale), aby powstała wisząca pętla.

Złóż taśmę ukośną na surowej krawędzi tak, aby środkowa zakładka była wyrównana z zewnętrzną częścią uchwytu na garnek, a druga zakładka ukrywała surową krawędź taśmy ukośnej. Teraz, aby uzyskać najlepsze wyniki, ręcznie zszyj wiązanie, tworząc pętlę na swoim kreatywnym rzemiośle, gdy dojdziesz do końca.

Ten uchwyt na garnek to tylko jeden z przykładów kreatywnego rękodzieła, które możesz stworzyć, jeśli masz maszynę do szycia. Po zakończeniu otrzymasz przydatny przedmiot wykonany ze wszystkich materiałów pochodzących z recyklingu. Możesz oddać to kreatywne rękodzieło lub zachować je dla siebie.

Firany Częstochowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *